İlknur Bassion

1959 doğumluyum ve zayıf bir vücut yapısına sahibim. Eczacıyım.

Huzursuz Bacak Sendromum 25-30 yaşları arasında başladı. Takribi 30 yıl hayatımı karartan bu hastalığı çektim. Önceleri sadece gece oluyordu. Doktorlar stress ve yorgunluğa bağlayıp bana antidepresif ilaçlar verdi.. Fakat hiçbir faydası olmadığı gibi sadece geceleri değil, gündüzleri de devam etti. Hayatımı yaşanmaz hale getirdi.

Çok uzun yıllar sonra doktorlardan Huzursuz Bacak Sendromu olduğunu öğrendim. Nörotik ve türevleri ilaçlar verdiler. Ben yan etkilerini düşünerek bu ilaçları çok az kullandım. Onun yerine ayaklarımı soğuk suyla yıkamak, çıplak ayakla yerde, toprakta yürümek gibi yollar denedim. Faydasızdı. Hayatım çekilmez haldeydi.

Uykusuzluktan bitkin haldeyken dostum Okay Sağtürk Bey’e bunu anlattım. Tedavi edebileceğini söyledi. Benim için mucizevi bir olaydı. Hemen tedaviye başladık. İğne yoktu, ilaç yoktu. Birkaç seanstan sonra yakınmam azaldı. Ve sonunda bana yeni bir yaşam verdi. Hayatımı cehenneme çeviren rahatsızlıkların tamamen yok olmuştu. Bu bir mucizeydi. Okay Sağtürk’e minnetimi kelimelerle anlatmam mümkün değil. Şu an yeni bir hayat bulmuş gibiyim. Binlerce teşekkürler.