Ayşe Evin

Her şey 7 yıl önce sol elimin atmasıyla başladı. Daha sonra atmalar bacaklarımı ve kollarımı sardı. Senelerce rahatsızlığım aynı dozda devam etti. Önceleri aldırış etmedim, kimse bana inanmaz diye, ta ki 2014 yılının aralık ayına kadar. Artık ataklar şiddetlenmiş beni geceleri uyutmaz olmuştu. Sabahlara kadar uyuyamıyor, bitkin düşene kadar kollarımı ayaklarımı birbirine vuruyordum. Bu hal beni bitkin, sinirli, huysuz biri yapmıştı.

Sonunda bir Üniversite Hastanesine gittim. Orada beni göndermedikleri bölüm kalmadı. Kısacası A’dan Z’ye Çekap’tan geçtim. Tüm tetkikler temiz çıktı. En sonunda Nöroloji Bölümü rahatsızlığıma Huzursuz Bacak tanısını koydu. Bana bir Parkinson ilacı verdiler. Bu ilacı kullanmaya başladım. İyiydi ama 15 gün geçtikten sonra ilaç fayda etmemeye başladı. Aynı şikayetlerim arttı. Ben yine de 3 ay ilaç dozunun bitmesini bekledim. Tekrar aynı hastaneye gittim. Şikayetlerimin geçmediğini söyledim. Tekrar tetkikler yapıldı. İlacımı değiştirdiler. Diğer ilaçtan 4 defa daha güçlü bir başka ilaç verdiler. Bu ilaca deli gibi sarıldım. Ataklarım kalmamıştı. Uyuyabiliyor, ev işlerini yapabiliyordum. İlacı bir ay kadar kullanmıştım ki, yine ataklar artarak başladı.

İşte tam o sırada Allah’ıma binlerce şükürler olsun karşıma Okay Sağtürk Hoca’mı çıkardı. Onun tedavi yöntemi sayesinde yavaş yavaş vücuduma büyük yan etkileri olan ilaçlardan kurtuldum.

Bana uyguladığı tedavi sayesinde 5 aydır ilaç kullanmıyorum. Bacaklarımda ve kollarımda o rahatsızlıktan eser kalmadı. Hayattan zevk almaya başladım. Eşim ve çocuklarımla daha sağlıklı ve neşeli bir yaşam sürüyorum. Okay Sağtürk gibi babacan, sempatik, insancıl, kibar ve eşsiz bir üstadı tanıdığım için kendimi dünyanın en şanslı insanı hissediyorum. İyi ki varsın hocam, her zaman var ol. Sevgi ve saygılarımla.

21.11.2015